Michał Janota uzyskał najwyższą ocenę za spotkanie Arki z Zagłębiem Sosnowiec. Dla rozgrywającego Żółto-Niebieskich to drugi tytuł piłkarza meczu w obecnym sezonie. W głosowaniu wyprzedził Lukę Zarandię i Pavelsa Steinborsa.

Pavels Steinbors – 6,54. Dobrze wybronił strzał Sanogo w pierwszej połowie, świetnie interweniował w sytuacji sam na sam z Wrzesińskim w drugiej odsłonie. Kilka ważnych interwencji na przedpolu. Przy straconych golach nie miał nic do powiedzenia.

Damian Zbozień – 5,78. Na plus wymienność pozycji z Sulewskim w pierwszej połowie i kilka ofensywnych podłączeń w drugiej. Zabrakło jednak dynamiki i precyzji w dośrodkowaniach, kilka razy spóźnił się też w obronie.

Frederik Helstrup – 6,05. Od początku sezonu Duńczyk jest w równej dyspozycji, nauczył się wykorzystywać swoje warunki fizyczne i robi z nich dobry użytek w pojedynkach, ale w meczu z Zagłębiem nie ustrzegł się nerwowych ruchów wprowadzających chaos w poczynania żółto-niebieskiej linii defensywy.

Luka Marić – 4,69. Znów elektryczny, niepewny, do poprawy też szybkość i zwrotność. Sprokurował rzut karny dla gości odbijając piłkę ręką w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Adam Marciniak – 5,64. Słaby mecz kapitana Arki. Nie nadążał za dynamicznymi napastnikami Zagłębia, spóźniał się w powrotach do własnego pola karnego z ofensywnych wypadów, w rozgrywaniu piłki z kolei mało konkretny.

Robert Sulewski – 4,07. Wymieniał się pozycjami ze Zbozieniem, zagrał bardzo ambitnie, ale popełnił dużo prostych błędów i zanotował kilka strat piłki – po jednej z nich w sytuacji sam na sam ze Steinborsem znalazł się Wrzesiński. Stać go na więcej.

Michał Nalepa – 5,81. Wystąpił znów na pozycji defensywnego pomocnika i ze swoich zadań obronnych wywiązał się bez zarzutu, był skuteczny w odbiorze piłki. Próbował też rozgrywać do przodu i podłączać się do ofensywy, co wychodziło mu nieźle. Zanotował kilka strat, ale ogólnie dobry mecz.

Andrij Bogdanow – 6,32. W pierwszej połowie jego błąd poskutkował dobrą okazją dla Sanogo. Ogólnie jednak lepszy występ niż w poprzednich spotkaniach, więcej spokoju w rozgrywaniu piłki, wyższy procent celności podań. W 3. minucie strzelił prawidłowego gola, nieuznanego jednak przez sędziego Jakubika.

Michał Janota – 8,38. Najlepszy na boisku. Bramka ,,stadiony świata”, a powinien mieć jeszcze co najmniej jedną asystę – jego świetne podania stawiały w sytuacji ,,sam na sam” Kolewa i Jankowskiego, ale napastnicy Arki zaprzepaszczali te okazje. Do tego niezłe dośrodkowania ze stałych fragmentów gry i udane dryblingi, choć w końcówce trochę mniej skuteczne. Wybrany do jedenastki kolejki wg Ekstraklasy, Canal+ i tygodnika ,,Piłka Nożna”.

Luka Zarandia – 8,0. Bardzo dobry mecz Luki. W pierwszej połowie z konieczności grał na lewej flance i mimo prób dryblingu sprawiał wrażenie nieco pogubionego. Po zmianie Sulewskiego na Siemaszkę Gruzin wrócił na swoją nominalną pozycję prawoskrzydłowego i udowodnił, że w tym sektorze boiska czuje się najlepiej. Znakomita współpraca z Janotą, widowiskowe dryblingi, duża szybkość, spektakularny gol po efektownej akcji. Powinien mieć na koncie w tym meczu dwa trafienia, ale sędzia Jakubik dostrzegł faul widmo w jego indywidualnej akcji. Tak jak Janota, również wybrany do trzech jedenastek kolejki.

Aleksandar Kolew – 4,38. Zmarnował doskonałą okazję do podwyższenia wyniku na 2:0 w 37. minucie, kiedy znalazł się ,,oko w oko” z Kudłą. Najbardziej przydatny przy stałych fragmentach gry we własnym polu karnym, kiedy często wyskakuje najwyżej i wybija futbolówkę z szesnastki. W ataku pogubiony.

Rafał Siemaszko – 5,5. Po jego akcji obrońca Zagłębia nastrzelił piłkę we własną rękę w swoim polu karnym, ale sędzia Jakubik nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla Arki. Wprowadził na boisko nieco ożywienia, jak zwykle widoczny i waleczny, ale znów zabrakło konkretów.

Maciej Jankowski – 5,55. Rewelacyjna asysta piętą przy golu Zarandii na 2:1 i… tyle. Zaprzepaszczona doskonała szansa na zamknięcie meczu w końcowych minutach, kilka irytujących strat piłki.

Adam Danch – grał za krótko, by zostać oceniony.

Najwyższa średnia ocen*

7,11 – Pavels Steinbors

6,48 – Michał Janota

6,30 – Luka Zarandia

6,25 – Damian Zbozień

5,99 – Frederik Helstrup

*średnia uwzględnia zawodników ocenianych w więcej niż jednym meczu; w jej skład wchodzą oceny za mecze Ekstraklasy, Pucharu Polski i Superpucharu Polski