W 2012 roku kibice Arki podjęli trudną, ale konieczną decyzję, iż z dniem 1 stycznia przystępują do zorganizowanego bojkotu domowych meczów Arki. Poniżej najważniejsze informacje o tym proteście. Przypominamy także treść listu otwartego kibiców, w którym wytknięto szereg błędów działaczy oraz stanowisko po zmianach w Radzie Nadzorczej klubu.

Po spełnieniu większości naszych postulatów, utworzeniu "grupy roboczej", zmianach w Zarządzie spółki i zakończeniu współpracy z Andrzejem Czyżniewskim protest został zakończony pod koniec czerwca 2012.
 


 

Jako reprezentanci wszystkich środowisk kibicowskich gdyńskiej Arki podjęliśmy decyzję, iż z dniem 1 stycznia 2012 roku przystępujemy do zorganizowanego bojkotu domowych meczów Arki!

W związku z tym prosimy wszystkich kibiców, którym na sercu leży dobro Arki, o niekupowanie karnetów i biletów na rundę wiosenną. Do odwołania nie będziemy także prowadzić na stadionie zorganizowanego dopingu, opraw, ani wieszać flag na meczach w Gdyni.

Długo zwlekaliśmy z tą trudną dla nas decyzją. Zapoczątkowane zmiany budziły w nas nadzieję na poprawę zarządzania klubem i podniesienie poziomu sportowego, jednakże mamy już dość ciągłego oszukiwania kibiców oraz nieudolności i bezczelności działaczy Arki.
Winni spadku, kilkuletniej degrengolady sportowej i organizacyjnej nie ponieśli żadnych konsekwencji i nadal pracują w klubie! Jesteśmy zdeterminowani w walce i tylko odejście Panów: Czyżniewskiego, Nowaka i Pertkiewicza będzie dla nas zmianą ostateczną!

Jednocześnie zapraszamy wszystkich pod stadion, by wspólnym dopingiem zza trybuny "Górka" pomóc piłkarzom, którzy muszą czuć nasze wsparcie. Zachęcamy także do udziału w meczach wyjazdowych, podczas których pokażemy na co nas stać.

Nie chcemy doprowadzić do powtórki wydarzeń, które miejsce miały po meczu z Legią, dlatego apelujemy o solidarność kibicowską i przyłączenie się wszystkich kibiców do tego protestu. Pragniemy zapewnić, że nikogo, kto zdecyduje się na nie dołączanie do protestujących, nie spotka kibicowski ostracyzm. Decyzja każdego kibica zostanie uszanowana. Wierzymy jednak, że każdy z Was uszanuje także i nasze działania, i zrozumie, że ten bojkot ma na celu jedynie dobro Arki. Walka z ludźmi niszczącymi Arkę to nie przymus, to nie kaprys, to nasz obowiązek i tak do tego podchodzimy.

Pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć i wywalczyć to, co konieczne dla dobra naszej Arki.

Nie bądźcie obojętni na los naszego Klubu! Arka to My, dlatego musimy walczyć o to, co nasze!

Reprezentanci wszystkich środowisk kibicowskich Gdyńskiej Arki

Ogólnodostępne spotkanie na temat bojkotu przeciwko działaczom Arki odbyło się w czwartek, 5 stycznia 2012.

Zdjęcia transparentów podczas noworocznego meczu oldbojów.

"W dupie głos kibiców macie? To karnetów nie sprzedacie!"

"Rok 2012... W Arce bez zmiany... a miasto wciąż patrzy jak rządzą barany..."

Transparent podczas pierwszego treningu, skierowany do piłkarzy, aby wiedzieli, że ich będziemy wspierać
"Najważniejsza jest Arka - dla piłkarzy 100% poparcia!"Transparenty na głównych ulicach Gdyni: