19-letni defensywny pomocnik Filip Kocaba został wypożyczony do Arki z Zagłębia Lubin na najbliższy rok.

Mierzący 183 cm Kocaba jest wychowankiem Zagłębia, z którym jest związany przez całą dotychczasową przygodę z piłką. W klubie z Lubina przeszedł przez wszystkie szczeble juniorskie i młodzieżowe. W sezonie 2021/2022 sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów (tuż za plecami Miedziowych w Centralnej Lidze Juniorów finiszowała wtedy Arka), rozgrywając w tamtej drużynie 22 mecze i strzelając 1 gola. 16 października 2022 r. zadebiutował w Ekstraklasie, zmieniając Marko Poletanovicia w 83. minucie przegranego 0:3 wyjazdowego spotkania z Widzewem Łódź. Łącznie uzbierał dotychczas 6 występów w elicie. W listopadzie 2022 r. rozegrał też dwa spotkania towarzyskie w reprezentacji Polski U-19: zaliczył 32 minuty przeciwko Portugalii (porażka 0:2) i 30 minut przeciwko Malcie (zwycięstwo 5:1). W ubiegłym sezonie wybiegał na murawę w 21 potyczkach II ligi w barwach rezerw Zagłębia i zapisał na swoim koncie 2 asysty. W rozpoczętej kampanii w tym zespole zdążył już zaliczyć ostatnie podanie w przegranym 1:5 wyjazdowym starciu z Wisłą Puławy. Kocaba jest zawodnikiem środka pola - nominalnie występuje na pozycji numer sześć, ale w razie potrzeby może też zostać ustawiony nieco wyżej.