W pierwszym spotkaniu kontrolnym podczas letniego okresu przygotowawczego Dariusz Marzec dał szansę do zaprezentowania się m.in. dwójce nowych zawodników (Nestorowi Gordillo i Martinowi Dobrotce), piłkarzom wracającym z wypożyczeń do KKS-u Kalisz (Michałowi Molendzie oraz Jakubowi Chojnowskiemu), graczom walczącym o status podstawowego młodzieżowca w nowym sezonie (Mikołajowi Łabojce, Mateuszowi Stępniowi, Jakubowi Wilczyńskiemu i Kacprowi Skórze) czy Michałowi Bednarskiemu z drugiego zespołu. Na boisku nie pojawili się natomiast Hubert Adamczyk i Sebastian Milewski. W pierwszej połowie gdynianie testowali ustawienie 3-2-4-1, w drugiej grali już w klasycznym 4-4-2. W 6. minucie Gordillo podał do znajdującego się w polu karnym Żebrowskiego, ten ładnie zszedł do środka, balansem ciała zwiódł obrońcę gości i strzałem przy dalszym słupku zapakował piłkę do siatki. Dwanaście minut później Aleman dośrodkował w szesnastkę na głowę zamykającego akcję Arki Dobrotki, a doświadczony Słowak celnym uderzeniem głową podwyższył wynik. Krótko po upływie pół godziny gry owoce przyniósł wysoki pressing żółto-niebieskich - Łabojko odebrał futbolówkę ostatniemu defensorowi elblążan, popędził sam na sam z Witanem, minął bramkarza przyjezdnych, po czym dopełnił formalności i było już 3:0 dla Arki. W 57. minucie Marcus otrzymał piłkę za darmo od jednego z piłkarzy Olimpii, przytomnie obsłużył stojącego samotnie w polu karnym Siemaszkę, a ten spokojnie umieścił futbolówkę w siatce. Cztery minuty później Węsierski dostał piłkę przed szesnastką żółto-niebieskich, Marcjanik w pierwszym momencie wyblokował jego zagranie, ale po chwili napastnik gości zdołał strzelić w kierunku dalszego słupka, a futbolówka znalazła drogę do bramki. W 81. minucie Marcus został sfaulowany w polu karnym elblążan, a sędzia podyktował rzut karny dla Arkowców. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem w lewy róg bramki Rutkowskiego pokonał golkipera Olimpii, ustalając wynik na 5:1 dla gdynian. Podopieczni Marca udanie zainaugurowali letnie przygotowania. W piątek w Opalenicy lub Poznaniu zmierzą się towarzysko z Lechem. Tego dnia rozpoczną też obóz w Grodzisku Wielkopolskim.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 5:1

Bramki: Żebrowski 6', Dobrotka 18', Łabojko 32', Siemaszko 57', da Silva 81' (k) - Węsierski 61'

Arka (I połowa): Krzepisz (30' Molenda) - Kasperkiewicz, Dobrotka, Memić - Deja, Łabojko - Stępień, Gordillo, Aleman, Żebrowski - Wilczyński.

Arka (II połowa): Molenda (61' Kajzer) - Sasin, Danch, Marcjanik, Valcarce - Skóra, Bednarski, Chojnowski, Hiszpański - da Silva, Siemaszko.

Olimpia (I połowa): Witan - Sarnowski, Wenger, Jarosz - Chromiński (38' zawodnik testowany), Graczyk, Krawczun (38' Guilherme), Kurbiel, Kałahur, Czernysz - Krzysztofek.

Olimpia (II połowa): Rutkowski - Wierzba, Wener, Jarosz - Boniecki, Guilherme, Fedoruk, Jacenko, Pokrywka, Ratajczyk - Węsierski.

Żółta kartka: Guilherme.

Sędzia: Mateusz Bieszke (Gdańsk).